Kariyer Merkezi ve Mezun İlişkileri Müdürlüğü

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Language Help Desk

Değerli Öğrencilerimiz ve Mezunlarımız,

Kariyer Merkezi olarak yabancı dil konusunda sizlere destek olmak için “Yabancı Dil Destek Ekibi” projesini online olarak yürütmeye devam ediyoruz.

Haliç Çeviri Kulübü ile yaptığımız işbirliği doğrultusunda aşağıdaki başlıklarda destek olabiliyoruz;

  • CV'lerinizin İngilizce versiyonunu kontrol edebilir
  • Birebir İngilizce konuşma pratiği yapabilir (Seviyesi B1 ve üstü olanlar)
  • Hazırladığınız metinleri, imlâ ve yazım kurallarına uygun şekilde düzenleyebilir
  • Ödev, Proje vb. için beraber yabancı kaynak araştırması yapabilir
  • Erasmus'a veya Work&Travel’a gidecek öğrencilere yazışmaları için destek verebilir
  • Üniversitemizdeki yabancı öğrencilere Türkçe konusunda destek verebilir
  • Çevirdiğiniz fakat anlamından emin olamadığınız çalışmaları tekrar gözden geçirebiliriz.

Randevu almak için zehrayalaza@ogr.halic.edu.tr adresine talebinizi iletebilirsiniz. Zehra Yalaza sizi programı uygun olan yönder kişiye yönlendirecektir.

Randevu almadan önce eğer bilmiyorsanız İngilizce seviyenizi tespit etmek için linkteki sınavı yapmanızı öneririz.

Yabancı dil öğrenme yönteminiz hakkında ön bilgi edinmek farkındalık kazanmak için aşağıdaki testleri yapabilirsiniz;

YÖNDERLER

Elifcan KAYA

4.sınıf Mütercim Tercümanlık bölümü öğrencisiyim. Haliç Çeviri Kulübünde yönetim kurulu üyesi olarak ve Haliç Üniversitesi Uluslararası Ofiste kısmi zamanlı asistan olarak çalışıyorum. Yabancı dil ile ilgili çeşitli konularda size yardımcı olabilirim.

Hazar SUNAY

Merhaba! İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda B1 seviyesinde Almanca biliyorum ve İtalyanca dersi alıyorum. Yabancı dil ile ilgili sorularınız olursa cevaplamak isterim.

Zehra YALAZA

Mütercim Tercümanlık öğrencisiyim. Yurtdışında bir sene dil eğitimi aldım, İngilizce eğitim verdim. Başlangıcından itibaren bu projede keyifle yer alıyorum. Çeşitli alanlarda yapılacak çevirilere ve dil konusunda öğrencilerin ihtiyaçlarına yardım olmak için buradayım.

Mahmut Tunahan Altıntaş

İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünde okuyorum. Bu projenin bir parçası olarak sizlere İngilizce ile ilgili konularda elimden gelen yardımı sağlamak isterim.

Pınar Gülatar

Merhabalar! İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü 1.sınıf öğrencisiyim. Ek olarak Fransızca dersi alıyorum. Kendimi bu bölümde geliştirmek için yer aldığım bu projede sizlere yardımcı olmak çok isterim. 

Zehra Kılıçaslan 

Selam, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisiyim. Okulun hazırlık biriminde tutorial dersler vermekteyim. Başta speaking olmak üzere İngilizce ile ilgili her türlü takıldığınız noktalarda seve seve yardım etmek isterim.

Projeyle ilgili soru ve önerileriniz olursa Kariyer Merkezi Müdürü Fatih CETİZ’e yazabilirsiniz ( fatihcetiz@halic.edu.tr )