Üniversitemiz
  • HIZLI ERİŞİM
  • EN
  • captcha captcha

REKTÖR'ÜN MESAJI

Sevgili Gençler,

Eğitim - Öğretim ömür boyu devam eden bir süreçtir. Temel eğitimden yükseköğretime geçerken Üniversite tercihiniz kariyerinizde dönüm noktasıdır. Kişiliğinize uygun sevdiğiniz mesleği seçmek ve bu mesleği öğreneceğiniz doğru üniversiteyi tercih etmek önemlidir. “İnsan insanın gölgesinde yetişir” sözünde ifade edildiği gibi öğretim üyesi kadrosu bir üniversitenin temel unsurudur. Ayrıca, tercih ettiğiniz üniversiteden alacağınız diplomanın ömür boyu size referans olacağını unutmayın. Şehirlerin ve sokakların bir tarihi ve kültürü vardır. Üniversite eğitimini alacağınız şehir sizin ikinci üniversiteniz olacaktır.

Haliç Üniversitesi İstanbul’un kalbinde Haliç’in kıyısında “Altın Boynuzun Altın Zinciri” olarak kaliteli eğitimi misyon edinmiştir. Eminönü’nden Beyoğlu’na, Eyüp Sultan’dan Kâğıthane’ye uzanan Haliç Vadisi; tarih, kültür, sanat ve sanayinin merkezidir. Haliç Üniversitesi’nin Konservatuarı, Beyoğlu’nda Galata Kulesinin dibinde usta sanatçıların gölgesinde, sanat ve kültürün iç içe olduğu bir ortamda eğitim yapmaktadır. İstanbul’un güzide semti Levent’te bulunan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz, kendi spor tesislerinde, alanında en iyi öğretim üyesi kadrosu ile sporcular yetiştirmektedir. Tıp, Fen-Edebiyat, Mühendislik, Mimarlık, İşletme Fakülteleri ile Sağlık Bilimleri, Hemşirelik Yüksekokulları ve Meslek Yüksekokulu’nun bulunduğu Sütlüce yerleşkesi; modern binası, ileri teknoloji donanımlı sınıf ve laboratuvarları, eşsiz Haliç manzaralı kafeteryaları, kolay ulaşımı ile öğrencilerimiz ve velilerimizin takdirini kazanmıştır. Haliç Üniversitesi, 20. yılında diplomasını taşıyan her mezunu ile gurur duymaktadır.

Haliç Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi’ne bağlı ve onun garantörlüğünde ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. Haliç Üniversitesi öğrencileri, İstanbul Üniversitesi’nin sosyal tesislerinden, kütüphane ve staj imkânlarından yararlanabilmektedir. Eğitim kadrosunu çeşitlendirmek ve daha da zenginleştirmek üzere İstanbul Üniversitesi öğretim üyeleri Üniversitemizde ders vermektedir. Sektör-Üniversite işbirliği çerçevesinde, öğrencilerimiz sektör temsilcileri ve firmalarla yapılan özel anlaşmalar sayesinde, mesleki tecrübeyi okurken edinebilmektedir. Öğrencilerimizi, iyi bir yabancı dil öğretmek amacıyla Hazırlık sınıfının son iki kurunda İngiltere’nin en iyi dil okullarına gönderiyoruz.

Haliç’in kültürel mirasında, öğrencilerimizi uluslararası rekabete uygun yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Haliç ailesine katılmak isteyen sevgili öğrenciler ve saygıdeğer velilerimiz, Üniversitemizi görmeden ve eğitim kadromuzla tanışmadan tercih yapmayınız. Altın boynuzun altın zinciri olan Haliç Üniversitesi’nde altın zincirin altın halkası olmak için sizleri aramıza bekliyoruz.

Görüşmek dileğiyle...
Prof.Dr. Abdurrahman Eren
Haliç Üniversitesi Rektörü