Öğrenci Kabulü

Yatay Geçiş

BAHAR DÖNEMİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURU İŞLEMLERİ

Akademik Faaliyet Başlama Tarihi Bitiş Tarihi
Başvuru Tarihleri 07 Ocak 2020 Salı 17 Ocak 2020 Cuma
Değerlendirme 20 Ocak 2020 Pazartesi 22  Ocak 2020 Çarşamba
İlan 24 Ocak 2020 Cuma
Kesin Kayıt Tarihi 27 Ocak 2020 Pazartesi 29 Ocak 2020 Çarşamba
Yedek Kayıt Tarihi 30 Ocak 2020 Perşembe 31 Ocak 2020 Cuma

Başvurular Sistem Üzerinden Yapılacak Olup, Posta veya Elden Başvuru Evrakı Kabul Edilmeyecektir.

Üniversitemiz Ön lisans / Lisans programlarına 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Yatay Geçiş yapmak isteyen öğrencilerin, başvuru işlemlerini 07 Ocak 2020 - 17 Ocak 2020 tarihleri arasında aşağıda yer alan Başvuru linkinden yapması gerekmektedir.

Başvuru Esnasında Dikkat Edilecek Hususlar

‘Yeni kullanıcılar’ kısmından T.C Kimlik No ve e-postanızı doldurarak mail adresinize gelecek şifre ile ‘mevcut kullanıcılar’ alanından giriş yapabilirsiniz. Giriş işleminden sonra ilgili alanları doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Tüm işlemleri tamamladığınız takdirde e-postanıza gelecek onay mailini kontrol ederek başvurunuzun gerçekleştiğini teyit edebilirsiniz.

Başvuruda İstenilen Belgeler

  • Onaylı Öğrenci Belgesi
  • Onaylı Transkript
  • ÖSYM Sonuç Belgesi

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisans ve Ön lisans Yatay Geçiş Kontenjanları – Taban Puanları ve Özel Koşullarının Yer Aldığı Tabloları Görmek İçin Aşağıdaki Yer Alan Linkleri Tıklayınız.

2019-2020 Ortalama ile Yatay Geçiş Kontenjanları

Genel Not Ortalaması ile Yatay Geçiş Burs Olanakları

Burs Yönergesi Madde 7/3

(3) Yatay geçişlerde, vakıf yükseköğretim kurumlarından üniversitemizi tercih eden öğrencilerin bağlı bulundukları üniversitelerde elde ettiği Ağırlıklı Genel Not Ortalamasına (AGNO) göre, her akademik yılın başında hazırlanıp ilan edilen tabloya göre indirim oranı uygulanır. Aynı durum, kurum içi yatay geçişlerde de geçerlidir. Devlet üniversitelerinden gelenlere %50 indirim yapılır.

2019-2020 Merkezi Puan (Ek Madde-1) ile Yatay Geçiş Kontenjanları

Taban Puanlar ÖSS

Taban Puanlar DGS

Merkezi Puan (Ek Madde-1) ÖSS ile Yatay Geçiş Burs Olanakları

Merkezi Puan (Ek Madde-1) DGS ile Yatay Geçiş Burs Olanakları

Burs Yönergesi Madde 7/2

(2) Yatay geçişlerde, vakıf yükseköğretim kurumlarından üniversitemizi tercih eden öğrencilerin ÖSYS ve DGS merkezi yerleştirme puanı, üniversitemizde aynı yıldaki geçmek istediği programın hangi kısmi burs oranının puan aralığına uygunsa o oran uygulanır. Aynı durum, kurum içi yatay geçişlerde de geçerlidir. Devlet üniversitelerinden gelenlere %50 indirim yapılır.

Haliç Üniversitesi Özel Koşullar

Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş,Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik İçin Tıklayınız.

Güz ve Bahar Dönemi Ek Madde-1 Uygulama İlkeleri İçin Tıklayınız.

Haliç Üniversitesi Burs ve İndirim Yönergesi için Tıklayınız.

Hazırlık sınıfının zorunlu olduğu bölümlere yapılacak olan yatay geçiş tercihi (İngilizce İşletme, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık), hazırlık sınıfı okutulmayan bir bölüm veya programdan ise Haliç Üniversitesi Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı’nın yapacağı dil muafiyet ve yeterlilik sınavından başarılı olması ya da Ulusal veya Uluslararası geçerliliği olan yabancı dil sınavlarından Üniversitenin belirlediği başarı düzeyinde bir puanı başvuru sırasında belgelendirilmesi gerekir.

Yukarıda belirtilen belgelerin eksik veya hatalı olması halinde kesinlikle değerlendirme işlemi yapılmayacaktır.

Sorularınız için ogrencihizmetleri@halic.edu.tr  adresine e-mail atabilirsiniz.