Gönüllük Kulübu Benim Geleceğim Projesi!
Eklenme Tarihi : 07.01.2016

T.C Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü üyeleri, Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde ki Derebağ Anaokulu ve Denizli’nin Acıpayam ilçesinde ki Alcı Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulunda da harika bir projeye daha imza attılar.
Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü’nün üyeleri ilk önce Muğla’ya giderek Derebağ Ortaokulun da bir anasınıfı düzenlemesi ve çocukların gelişimine yönelik olan kitaplarla bir kütüphane oluşturdular. Çocuklar ile oyunlar oynayıp, onlara unutamayacakları güzel anılar bıraktılar. Aynı zamanda okuldaki eksikleri giderip çocukların daha güzel ortamda okuyabilmeleri için okulun her tarafını ayrı ayrı boyayıp çocukların sevdikleri çizgi film karakterlerini duvarların her yerine çizdiler. Bunları yaparken tabi ki de çocukları ihmal etmediler. Ekip arkadaşlarımızın yarısı çocuklarla eğlenceli vakit geçirirken diğer arkadaşlarımız okuldaki eksikleri tamamladı. Böylece dönüşümlü olarak harika bir iş çıkardılar.
Muğla’ da ki okulu bitirdikten sonra Denizli’ye doğru yol aldılar. Bitmek bilmeyen enerjileri ve yüzlerinde ki hiç solmayan gülümsemeleriyle ailelerin ve tabi ki çocukların kalbinde taht kurdular.
Denizli’deki Acıpayam Alçı Anaokulu ve Ortaokulunda ki eksikleri tamamlamak için işe koyuldular. Okulun anasınıfı düzenlemesini, bir kütüphaneli sosyal aktivite ve bir bilişim teknolojileri sınıfı oluşturdular ve tabi ki çocuklarla tiyatrolar oynayıp, işaret dili eğitimi dahil gerekli psikososyal ve sosyal eğitimler verip,  şarkılar söylediler. Arkadaşlarımız bunları sadece iki günde başardılar. Çocukların bizler için en büyük değerler olduğunu’ örnek bir davranışla yine gösterdiler.  Haliç Üniversitesi Gönüllülük Başkanı Esra Demir, “Benim Geleceğim Projesi’ ne Muğla ve Denizli ile devam ettik. Projemizin temel amaçları çocuklara kalıcı eserler bırakmak ve eğitimler atölye çalışmaları ile gelişimlerine katkı sağlamak. Hayalimiz 81 ile ulaşmak. Projelerin devamı için herkesin desteğini bekliyoruz.” dedi.