TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı 2018 Yılı 1. Çağrısı İçin İstanbul Üniversitesi Teknokent Ön Başvurular Almaya Başladı.
Eklenme Tarihi : 10.01.2018

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı 2018 Yılı 1. Çağrısı İçin İstanbul Üniversitesi Teknokent Ön Başvurular Almaya Başladı.

Hayalini Gerçekleştir.

Teknolojik ve yenilikçi bir iş fikrin mi var?  İş fikrin için TÜBİTAK tarafından verilecek 150.000 TL’lik hibe ile neler başarabileceğini hayal et ve vakit kaybetmeden harekete geç! İstanbul Üniversitesi Teknokent’in Uygulayıcı Kuruluş olduğu BİGG Programı’nın 1.Aşama başvurusunu yapmak için bigg.entertech.com.tr adresini ziyaret et!

Detaylı Bilgi ve Başvuru İçin

bigg.entertech.com.tr 
 
Başvuru ve Süreç

Web üzerinden toplanan iş fikirleri iki aşamalı bir eleme sistemine tabi tutulacaktır. İstanbul Üniversitesi Teknokent iş fikirlerini; teknolojik düzeyi ve yenilikçi yönü, iş fikrinin uygulanabilirliği, iş fikrinin taşıdığı ticari değer, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve iş fikrine uygunluğu vb. yönleri göz önünde bulundurarak değerlendirecektir.

Değerlendirmeyi geçen iş fikirleri İstanbul Teknoknet’in eğitim ve mentorluk programına dahil olacaktır. Programı tamamlayarak iş fikirlerinin geliştiren girişimci adayları, hazırlayıp ön onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK’a başvuracak ve 150 bin TL’ye kadar olan hibe destekten yararlanmak için yarışacaktır.

ÖNEMLİ NOT: BİGG Programı başvurusu yapacak Haliç Üniversitesi öğrencilerinin Haliç Üniversitesi Strateji ve İş Geliştirme Daire Başkanlığı veya Haliç Üniversitesi Kariyer Merkezi ile iletişime geçmeleri önemle rica olunur.