Haliç Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulumuzun misyonu; evrensel  boyutta  toplumsal ve teknolojik ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, çağdaş bir eğitim-öğretim uygulamak ve öğrencilerimizi çalışma alanlarının ihtiyaçlarına göre donanımlı bir şekilde yetiştirerek, mezuniyet sonrası aranılan eleman olmalarını sağlamaktır. Okulumuzu başarıyla bitiren öğrencilerimiz, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile ÖSYM tarafından devam edebilecekleri Lisans Programlarına kayıt yaptırarak, Lisans Diploması sahibi olabilirler.

Meslek Yüksekokulumuzda İlk ve Acil Yardım Programı, Aşçılık Programı, Gıda Teknolojisi Programı, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, Lojistik Programı, Bankacılık ve Sigortacılık Programı, Elektronik Teknolojileri Programı, Bilgisayar Teknolojileri Programı, Grafik Tasarımı Programı, Çocuk Gelişimi Programı, Fizyoterapi Programı, İnşaat Teknolojisi Programı, Moda Tasarımı Programı, Sahne ve Dekor Tasarımı Programı ve Üretimde Kalite Kontrol Programı olmak üzere 15 program ile eğitim verilmektedir. Öğrencilerimiz, T.C. Haliç Üniversitesi akademisyenleri ve uzman kadro öğretim görevlilerimizce,  teorik ve uygulamalı derslerde, çalışma hayatının beklentilerini  karşılayacak şekilde çağın bilgi ve becerileriyle donatılarak yetiştirilmektedirler. Tüm öğrencilerimiz için zorunlu  staj uygulamamız vardır. Staj süresi boyunca, okulda edindikleri bilgi ve becerileri,  iş alanındaki kurumlarda uygulayarak, çalışma hayatına hazır hale gelmektedirler. Öğrencilerimizin bir çoğu bu süreçte gösterdikleri bilgi birikimi ve başarıları sayesinde fark edilen bireyler olmayı sağlamışlardır.

T.C. Haliç Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ailesi olarak bilgi sahibi olmaya yönelik nitelikli insan gücü yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda ailemiz içerisinde yer alan ve eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimizde görmeyi hedeflediğimiz sonuçlar; ülkesini ve dünyayı seven, alanında evrensel bilgi ve becerilerle donatılmış, bilgiye ulaşma yollarını bilen, akılcı, çok yönlü düşünen, sorunlarını çözme konusunda becerikli, uyumlu, dürüst, mutlu, iş hayatında  aranılan uzman gençleri yetiştirmiş olmaktır.

 

 

Duyurular