Tıp Fakültesi
Bölüm/Ana Bilim Dalı :
Lütfen Seçiniz
Tıp Fakültesi

​ 

Haliç Üniversitesi Tıp Fakültesi Tanıtım dosyasına ulaşmak için lütfen tıklayınız

Haliç Üniversitesi, diğer alanlarda olduğu gibi Tıp Fakültesini de en iyi şekilde yapılandırarak, Ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından biri haline getirmeyi amaçlamış, bu nedenle fiziksel imkanlar ile birlikte Öğretim Elemanı kadrolarının da yetkin kişilerden oluşmasına önem vermiştir.

Fakültemizden yetişecek öğrencilerimizin, bilgi ve becerileri ile evrensel değerlere sahip iyi birer hekim olmaları yanında, istedikleri Uzmanlık Alanlarına ulaşmalarını sağlayacak  “Tıpta Uzmanlık Sınavı” (TUS) gibi kariyer basamaklarını da rahatça aşabilecekleri bir donanıma sahip olmaları başlıca hedefimizdir.

Fakültemizde Entegre öğretim sistemi planlanmıştır. Bu programla, öğrencilerimizi ezberlenmiş bilgiler ile doldurmadan, takip eden yıllardaki öğretileri anlayabilecek ve kavrayabilecek  donanımda yetiştirmek, bilgilerini becerileri ile desteklemek, tek başlarına kaldıklarında karar verebilme yetilerini geliştirmek amaçlanmaktadır.

Hiç şüphesiz ki, Tıp eğitimi en zorlu eğitimlerin başında gelmektedir. Bu alanı seçecek öğrencilerin, öncelikle insan sevgisi ve saygısına sahip olmaları beklenir. Yardımseverlik, çalışkanlık, özveri hekimliğin vazgeçilmez kurallarıdır. Severek yapıldığında işler kolaylaşır, sonrasında her şey size misli ile geri döner.

Hekimlik en saygın mesleklerden biri ve kolunuzdaki altın bileziktir. Alanında uzman bir hekim, bir araştırmacı, bir akademisyen olabilirsiniz. Dünyanın her yerinde çalışma imkanı bulabilir ve hiçbir zaman iş bulma problemi yaşamazsınız. İstediğiniz türde bir işe sahip olmak ise doğrudan sizin bilgi düzeyiniz ile yeteneğinize bağlı olacaktır.

2017-18 Eğitim Döneminde Üniversitemiz aşağıdaki şekilde öğrenci almıştır.

Program Adı Burs Oranı Taban Puan Başarı Sırası
Tıp Tam Burslu 471,2292 10.210
Tıp % 50 Burslu 450,5688 18.841
Tıp % 25 Burslu 437,9486 25.216
Tıp Ücretli 431,4908 28.793