Genel Bilgi

Eğitim Dili: Eğitim dili Türkçe’dir.

Bilimsel Hazırlık: İşletme Doktora Programı için, İşletme kökenli olmayan öğrenciler, bir dönem süreyle Bilimsel Hazırlık programına tabi tutulacaktır. Öğrencinin Bilimsel Hazırlık Programında alacağı dersler, mülakat komisyonu tarafından belirlenir.

Program Süresi: İşletme Doktora programını tamamlama süresi, yüksek lisans derecesi olan öğrenciler için azami altı yıl, lisans derecesiyle kabul edilenler için azami dokuz yıldır.

Ders Gün ve Saatleri: Dersler haftanın günlerine yayılmış olarak 19:00–22:00 saatleri arasında hafta içi yapılmaktadır. çalışanların ve sektörün çalışma koşulları dikkate alınarak ders saatlerinde ve günlerinde değişiklik yapılabilmektedir.

Eğitim Yeri: Eğitim Sütlüce Yerleşkesi’nde yapılmaktadır.

Adres: Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No: 82 Beyoğlu - İSTANBUL

Eposta: sbe@halic.edu.tr - info@halic.edu.tr 

Başvuru Dönemleri

Kayıtlarımız Güz ve Bahar Dönemi olmak üzere yılın iki ayrı periyodunda yapılmaktadır. Güz dönemi için başvurular Ağustos ayında, Bahar dönemi başvurular ise ocak ayında yapılmaktadır. İnternet sitemizin duyurular bölümünde kesin tarihler belirtilmektedir.

Bilimsel Hazırlık Dönemi

Bilimsel Hazırlık Dönemi: İşletme, İktisat ve Turizm İşletmeciliği alanları dışından gelen adaylara Bilimsel Hazırlık Programı uygulanır. Öğrencinin Bilimsel Hazırlık Programında alacağı dersler, bağlı olunan anabilim ve ana sanat dalı mülakat komisyonu tarafından belirlenir. 400 kodlu olan Bilimsel Hazırlık dersleri, Ders İçerikleri alt başlığında yer almaktadır.