Fotoğraf ve Video
2008-2009 Eğitim Öğretim yılında Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Fotoğraf ve Video Anasanat Dalı'nda tezli ve tezsiz Fotoğraf ve Video Yüksek Lisans Programı eğitime başlamıştır.

Genel Bilgiler

Eğitim Dili: Eğitim dili Türkçe’dir. 

Eğitimin Süresi: Fotoğraf ve Video Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans programlarını tamamlama süresi, tez/ dönem projesi süresi dahil olmak üzere, azami üç yıldır.

Ders Gün ve Saatleri: Dersler hafta içi her gün saat 17.10’da başlar.

Eğitim Yeri:

Eğitim Fulya Yerleşkesi’nde yapılmaktadır.

Adres: Çiğdem Sok. no: 2/A Gayrettepe-İstanbul

Tel: (0 212) 288 69 69

Fax: (0 212) 288 69 59

Eposta: sbe@halic.edu.tr - info@halic.edu.tr 

Başvuru Dönemleri:

Kayıtlarımız Sonbahar ve Bahar Dönemi olmak üzere yılın iki ayrı periyodunda yapılmaktadır. Başvurular Ağustos ve Ocak aylarında yapılmakta, gerekli koşulları taşıdığı saptanan adaylar mülakata alınmakta ve genel değerlendirme sonrası kesin kayıt hakkını kazanan öğrencilerimizin kayıt işlemleri bu dönemleri izleyen ilk hafta sonuna kadar tamamlanmaktadır.

İnternet sitemizin duyurular bölümünde kesin tarihler belirtilmektedir.

GÜZ DÖNEMİ

BAHAR DÖNEMİ

Başvuru Tarihleri

Ağustos

Başvuru Tarihleri

Ocak

Bilimsel Hazırlık Dönemi: Alan dışından gelen adaylara bilimsel hazırlık programı uygulanır. Her dönem kayıt öncesi ilan edilecektir. Bilimsel Hazırlık Programı bir veya iki yarıyıl sürelidir. Özel öğrenci statüsündeki öğrenciler, o program için geçerli olan toplam kredi sayısının en çok % 50 ' sine karşılık gelen sayıda derse kayıt yaptırabilirler.