Sosyal Bilimler Enstitüsü

Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı Tezsiz
Klinik Psikoloji
İşletme Doktora
İşletme
Bankacılık ve Finans
Muhasebe ve Denetim
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı Tezli
Psikoloji
Uygulamalı Psikoloji
Fotoğraf ve Video
Grafik Tasarım
Tekstil ve Moda Tasarımı Sanatta Yeterlik
Tekstil ve Moda Tasarımı
Tiyatro    
Türk Musikisi Sanatta Yeterlik    
Türk Musikisi

T.C. Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2002–2003 Eğitim-Öğretim Bahar yarıyılında kurulmuştur. Halen 4 Anabilim ve 5 Anasanat Dalı olmak üzere 2 Sanatta Yeterlik, 1 Doktora programı ve 12 dalda tezli ve tezsiz Yüksek Lisans programıyla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Enstitümüz ilk mezunlarını 2003–2004 bahar yarıyılında vermiştir. O ilk adımdan bugüne önemli sayıda mezunumuz seçkin firmalarda iş hayatına atılmış olup, bir kısmı da T.C. Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yapmanın yarattığı ivme ile kariyerinin üst basamaklarına doğru emin adımlarla tırmanmaktadır. Akademik alanı tercih eden bazı mezunlarımız ise çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi olarak iş bulmuş veya Doktora / Sanatta Yeterlik çalışmalarına başlamışlardır. Türk Müziği Anasanat Dalından mezunlarımızın bir kısmı ise halen özel ilköğretim okullarında öğretmen olarak çalışmaktadırlar.

Sosyal Bilimler Enstitümüz, çağın gerektirdiği doğrultuda yeni dallar açarak ve alanlarının en yetkin isimlerinden kurulu öğretim üyesi kadrosuna yeni üyeler katarak hızla ve güvenle gelişimini sürdürmektedir.