Hemşirelik
Hemşirelik Yüksek Lisans Programı

Genel Bilgi

Lisans mezunu hemşirelerin bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel olarak bilgi ve uygulamalarının geliştirilmesi için açılan “Yüksek Lisans Programımızda, lisans mezunu hemşirelere yeni bilgi üretimine ve araştırmaya dayalı eğitim verilerek, bu bilgilerin bireyin, ailenin ve toplumun refahını ve sağlıklarını geliştirmeye katkıda bulunacak ve bu konularla ilgili kavramları algılamayı arttıracaktır.

Öğrencilerimizin hazırladığı tezlerle hemşirelik mesleğine büyük katkıları olacağı düşünülmektedir. Hemşirelik Anabilim Dalı'nda açılan Yüksek Lisans Programımız seçmeli konu alanlarına göre, İç Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Çocuk Hastalıkları Hemşireliği, Halk Sağlığı Hemşireliği, Hemşirelik Esasları, Psikiyatri Hemşireliği ve Hemşirelikte Yönetimi kapsamaktadır. Mezunlarımıza “Hemşirelik Anabilim Dalı Yüksek Lisans” diploması verilmekte olup seçtiği konu alanları branş olarak belirtilmektedir.

 

Giriş Bilgileri

Hemşirelik Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programları Başvuru ve Kayıt Koşulları

Bölüm

Kontenjan

Kayıt Koşulları

 

Hemşirelik
Ana Bilim Dalı

Her Akademik Yılın Başında İlan Edilir

Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu (Hemşirelik ve Sağlık Memurluğu Bölümünden) mezun olmak. ALES' ten başvurduğu programın (sayısal) puan türünden en az 55 puan almış olmak

Detaylı bilgi için: Haliç Üniversitesi lisansüstü Eğitim-Öğretim ve sınav yönetmeliği