Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans Programı (Tezli)

Genel Bilgi

Haliç Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans Eğitim programı, günümüzde hızlı bir gelişme gösteren ve branşlaşarak Fizyoterapi ve Rehabilitasyon’ un değişik alanlarında faaliyet gösteren, bilim ve teknolojinin getirdiği yenilikleri izleyerek uzmanlaşmış Fizyoterapist yetiştirilmesini sağlamak amacı ile eğitim vermektedir. Yüksek lisans programında elde edilen bilgiler ile nitelikli, araştırmacı, yaratıcı, konusunda uzman ve doktora yapabilecek elemanların yetiştirilmesi hedeflenmektedir. 

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bilim dalında kazanılan uzmanlık, devlet ve özel sektörün gereksinimlerini karşılayacağından, amaçların ne ölçüde gerçekleştiği, yüksek lisans yapmış olan Fizyoterapistlere duyulan yoğun talepten anlaşılmaktadır. Yüksek lisans öğrenimlerini sürdürmekte olan öğrencilerimizin hepsinin özel sektörde veya kamu kuruluşlarında çalışması ve tercih edilmesi bunun bir göstergesidir. Akademik alanda da uzman Fizyoterapistlerin eksikliği, sürekli artmakta olan öğretim elemanı ihtiyacı ile görülebilmektedir.

Giriş Bilgileri

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı Başvuru ve Kayıt Koşulları

Bölüm

Kontenjan

Kayıt Koşulları

 

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
Anabilim Dalı

                     Her Akademik Yılın Başında İlan Edilir

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun olmak.

ALES   (sayısal) puan türünden en az 55 puan almış olmak.

Detaylı bilgi için: Haliç Üniversitesi lisansüstü Eğitim-Öğretim ve sınav yönetmeliği